Posts
1
Following
2
Followers
1

Lesnatost ČR, to jest plocha ČR porostlá lesem, je zhruba 33 %.
Z toho je 1/2 plochy lesa v majetku státu - Lesy ČR, Vojenské lesy a statky, národní parky a další organizační složky státu.
Znamená to, že 1/6 území ČR je pokrytem lesem v majetku státu.
Je to hodně nebo málo?

0
1
1

Nejvíce zastoupeným jehličnanem v ČR je smrk - 50%. Mezi listnáči je nejčastěji zastoupen buk - 9%. Obecně je zastoupení jehličnanů v ČR 72%. Snahou lesníků je množství jehličnanů snížit a zvýšit v lesních porostech druhovou rozmanitost.
Ročně se obnoví cca 1% rozlohy lesních porostů. V rámci obnovy porostů je navyšován podíl melioračních a zpevňujících dřevin. Nutno říct, že probíhající kůrovcová kalamita plochu obnovy navýšila, současně s tím vzrůstá množství zalesněných listnatých stromků.

0
2
1
@mig


Musím se podepsal pod LukeAlmighty.
Mě samotného sice štve jak Linux, tak Windows, ale o to nejde.
Linux je skutečně pro "autisty".

Linux vyžaduje posedlost uživatele tedy "autizmus".
Což je prokletím Linuxu, protože jenom 3% lidí jsou ti "autisti" což odpovídá rozšíření Linuxu.
Ale Mastodont nic takového nevyžaduje.
Mastodont je sociální síť pro tupé masy, úplně stejně jako twitter nebo facebook. Což ale samo o sobě neznamená, že se stane masově rozšířený.
Viz internetové prohlížeče, naprosto všechny jsou vhodné pro lamy, u žádného prohlížeče není třeba se něco zdlouhavě učit, a přesto tu dominuje jakýsi GoogleChrome a třeba Operu má málokdo.

Někdo řekne "Facebook je ta nejgeniálnější sociální sít... a proto je tak rozšířený". No já nepatřím mezi lidi posedlé facebookem. Pro mě je to mizerná sociální síť a kladu si otázku "Proč se právě tohle lidem zalíbilo", protože to absolutně vůbec nechápu.
Stejně tak to nechápu u googlechrome.
Proto také nebudu odhadovat úspěch a neúpěch mastodonu, protože v této oblasti nechápu, podle jakých pravidel se řídí oblíbenost.

Já totiž dodnes vůbec netuším, proč se prosadil FB nebo twitter.
A také netuším, proč je twitter najednou nejhorší na světě, když předtím byl nejlepší na světě.
Pro mě není nejhorší na světě a také pro mě není a nikdy nebyl nejlepší na světě.
Nerozumím tomu, proč se sociální sítě stávají oblíbenými.
A také nerozumím tomu, proč se stávají neoblíbenými.
A už vůbec nerozumím tomu, proč je něco nejprve prej nejlepší a pak je to najednou prej nejhorší.
0
0
0

Umělé inteligence jako OpenAI s sebou přináší starý problém: closed source.

Bude komunita okolo otevřeného software schopna konkurovat něčemu, do čeho se už několik let lijí miliony dolarů?

Tohle ve finále nebude jen o nějakých "algoritmech" na socnetech. Tuhle technologii budeme používat dnes a denně namísto google, stackoverflow, wikipedie a asi i dalších služeb. Bude to mnohem snazší než něco sami vyhledávat, bohužel ruku v ruce s tím jde kontrola ze strany the Big Tech.

Leda že by closed "Open"AI byla využita k tvorbě svobodné AI? Jenže to bude určitě zablokováno, ohrožovalo by to zisky. A i kdyby se to podařilo, tak kde sehnat terabajty dat k tréninku té svobodné?

Chtělo by to nějakou GNU nadaci, která by si to dala za cíl jako v polovině 80. let byl cíl vytvořit svobodný UNIX. Ovšem trvalo skoro 40 let než to svobodné řešení svět začal brát vážně. Zopakuje se to?

0
1
1
Show older