ad generování hudby: to je doslova to, co jsem chtěl dělat. Nedávno jsem potkal velkou kolekci MIDI souborů a prototyp kódu, který žere melodie a generuje z nich nové (markov chain, bohužel zatím neumím brát v potaz délky not).
Bylo by to samozřejmě těžce nelegální a nejsem si jistej, jak moc chci krmit svůj generátor současnou populární hudbou.
@albi Nejsou to dvě roviny? Osobní data na facebůčkách a multimedia na netu? V prvním případě každý svého štěstí strůjce. V druhém sebeprezentace, job a zdánlivá ochrana autorským zákonem? Když malíř nedá své obrazy na net, nikdo ho neobjeví. Když hudebník nedá svůj song na net, zhebne hlady.
Současně AI přeci nekopíruje, ona se inspiruje 😇 jen občas to přežene. Ostatně lidi dělají to samé. Z těch dvou rovin mi přijde špatná jen ta první 🤷♂️
@severak Tak nelegální to bude dle toho jak se výsledná melodie bude podobat nějaké existující. Hlavně melodie není celý song. Nebál bych se toho. Ten generátor bych považoval za novodobý syntetizátor 😉
Tak to chce jenom nějaký hustý big tech jméno* a startup** je na světě.
* něco jako Hitmaker 3000
** skript běžící na darovaném serveru
@albi Pokud autora jeho dílo živí, tak zákonitě potřebuje, aby se dostalo k co nejvíce lidem. K dnešnímu stavu jsme se dostali přes široké pirátění všeho. Starý model nefungoval a pochybuju, že se k němu kdokoliv vrátí. Model tedy je, ukaž a třeba si to někdo koupí. Pak je otázka co chci. Jestli Muchu, nebo něco jako Muchu od AI. Ještě mě napadá, že dřív se před vydáním knih dělalo čtení nebo recitační večery. Jen okopírovat knihu bylo přeci jen složitější.
@albi Rozdíl obou rovin je ten, že osobní data majitel chce šířit kontrolovaně v určité bublině a autorská díla chce většinou šířit co možná mezi největší množství lidí.