Conversation

Ta narůstající pitomost je mimo jiné zesílena tím, že, jak Haidt dokládá s odkazem na několik studií, na sociálních sítích se chová jako agresivní idioti jen malé množství lidí. Ale ti postupně začnou konverzaci dominovat, protože odpudí všechny normální lidi, kteří na to nemají žaludek a stáhnou se.

https://echoprime.cz/a/SsMhS/nase-digitalni-kominterna

0
1
0

Takže stejný jak za komunistů.

„Woke svět je světem donašečů, informátorů a práskačů. Podívejte se na jakýkoli prostor zasvěcený sociální spravedlnosti, a co uvidíte? Nikdy nekončící monitoring. Každý je souzen. Každý je podezřelý. Cokoli, co řeknete, je probíráno, zkoumáno a analyzováno za účelem nalezení nějakého prohřešku. Každý je tam detektivem v oddělení problematičnosti a obchází okrsek sedm dní v týdnu dvacet čtyři hodin denně. Ustavičně hledáte někoho špatného, který dělá špatné věci, hledáte, jak obvinit spisovatele, umělce a obyčejné lidi z něčeho, z čehokoli. Ten film je nějak populární? Dejte mi pár hodin a 800 slov a já vám dám obžalobu. To je dnes liberalismus – hledání špatných lidí dělajících špatné věci. Jako by byli archeologové prohřešků, kteří kopou stále hlouběji, aby zjistili, kdo je dobrý a kdo je špatný.“

1
0
0
@Mac_CZ to neni ani tak liberalismus jako spis slepa vetev progresivismu spojena s chorobnou iluzi vlastni dulezitosti
0
0
1

@Mac_CZ Antropologové a psychologové dnes dokážou doložit, že písmo způsobilo psychologické, a dokonce fyziologické změny v lidském mozku (lidé v negramotných společenstvích měli lepší paměť a rozeznávali víc obličejů). Současná komunikační revoluce v sobě spojuje textovou kulturu s prvky dřívější kultury orální s její bezprostředností a s pocitem ustavičné přítomnosti. Bude tedy trvat nějaký čas, než se s důsledky současné komunikační revoluce naučíme žít.

0
0
0