fedi.skladka.net

Musím uznat, že napájecí konektor USB-C v notebooku není blbost. Teď ještě udělat, aby každá nabíječka byla schopna dodat 20V. Ta notebooková umí jak 20V tak 5V (můžu ji použít k nabití notebooku i mobilu) ale opačně, nabíjet notebook tou mobilovou nejde. Očekával jsem, že by to jít mohlo, byť pomalu, jenže to nejde vůbec. (Ve finále nabíjím mobil z notebooku stejně jako předtím, takže je fuk co tam je za konektor.)
Zatím vidím výhodu sjednocení konektorů spíš v tom, že pokud budou všechny zdroje pro notebooky stejné, snáz ho někdo třeba půjčí. Nicméně ty obvody navíc, aby notebook šlo nabít třeba solárním panelem 5V, to by bylo fajn, ale to by to tam výrobce musel dát a to je něco navíc. Takhle mi přijde, že to výrobci trochu ochcali. Dali tam sice USB-C, evropská koza se nažrala, ale vlk zůstal celý. Nicméně je to na dobré cestě. Třeba výrobci pochopí, že je to tak levnější. (Ovšem chápu jejich důvody, totiž ty speciální konektory slouží jako prevence toho, aby si tam zákazník nepřipojil co ho napadne a pak chtěl uplatnit záruku když mu shoří notebook.)

@mig ja davam jednou USB-C nabijeckou mobil, kamerku, Macbook, Surface, Nintendo i Steamdeck, casto 2 zaroven (ma 2 porty)
replies
0
announces
0
likes
0